Modern Always felsefesini her zaman koruyan Knoll, markanın değerlerini, zamansız çizgisini ve Knoll rahatlığını  yeni iş birlikleri ile benzersizce harmanlıyor.

Piero Lissoni ilk kez 2007 yılında ofislere adanmış deneysel bir proje ile Knoll ile işbirliğine başladı. Japonya’nın basit yaşam felsefesinden esinlenen modüler bir sistem olan WA ile başlayan bu ortaklık Avio, Matrioska, Red Baron ve Grasshoper gibi ikonik ürünler ile genişleyerek devam ediyor.

Tasarımlarını farklı kılan bir zarafet ve estetik ile hazırladığı KN koleksiyonuna ait sandalye koleksiyonları ve 1950lilerin Amerikasını andıran modernist bir havaya sahip Gould sofa ile tamamlayan Lissoni, kendi çağdaş çizgisini, markanın değerleri ile benzersizce harmanlıyor.

Milano’da doğup büyüyen Piero Lissoni, günümüzün önemli mimar ve iç mimarlarında biri. Lissoni, Alessi espresso üreticisinden Knoll gibi mobilya koleksiyonlarına kadar yansıttığı, minimal tasarımlarındaki nüanslı orantı duygusu ile tanınıyor. Lissoni’ nin karakteristik incelikli detayları ve aşırı konfor anlayışı iç mekanları yükseltirken; her dönem ve stilde mobilyaları uyumlu bir şekilde tamamlar.

2020 yılında Knoll, Piero Lissoni tarafından tasarlanan, bir ada ile mimari yapı arasında uzayda asılı bir platformu çağrıştıran kanepe bileşeni Matic’i sunuyor.

Matic’ in ayırt edici özelliği estetik yapısı içerisinde bulundurduğu teknolojik elementleridir. Kapitonne detaylarıyla geliştirilmiş alçak, doğrusal koltuklar, yapısal destek ve konfor sunan iç mekanizma kolçak ve sırtlar ile birleştirilebilir.

Yenilikler arasında, 2018’de Piero Lissoni tarafından sunulan KN Collection ailesinin bir genişlemesi olarak, abartısız tasarıma stilistik bir zarafete katan oturma koleksiyonu  KN06 da yer alıyor.

Zarif, ve ince bacaklara sahip; çeşitli varyasyonlarda mevcut olan KN06, modern, zarif bir oturma odasından lüks bir salon alanına kadar her türlü ortama mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.

Piero Lissoni koleksiyonlarının arkasında yaratıcı süreci şu sözlerle tanımlıyor,
The visible form is the synthesis, the transparency; the invisible part, the work that makes it possible for the visible to come to life. The success of a sofa, of a chair, of an arm-chair depends on the way in which the visible and invisible speak to each other.

Lissoni Collections – Moodboards

Knoll ve Lissoni “Modern Always” felsefesine uygun olarak, markanın değerlerini mükemmel bir şekilde yorumlayabilen bir ürün koleksiyonu yarattı: zamansız imaj ve şirketin her zaman özdeşleştiği tutarlı tasarım, benzersizliği ve konforu ustaca birleştiren Knoll’ un devrim niteliğindeki fikri; başından beri bireysel mobilya unsurunu değil, mekânı düşünmekti. Bu yaklaşım, işlevsellik ve estetik değerin aynı seviyede olduğu ürünleri ortaya çıkardı. Farklı zaman dilimlerinde tasarlanan, ancak aynı tasarım felsefesine ait parçaların başarısı modernist ilkeleri yeni bir “ total design” yaklaşımı Florence Knoll ‘un vizyonu ile belirlenmişti.