Tasarım tutkunların buluşma noktası olan Cassina’ nın, tasarım tarihini şekillendiren bir dizi projenin arkasındaki mirası keşfetmek için sizleri İtalyan yaratıcılığında bir yolculuğa davet ediyoruz…

Le Corbusier 50, ünlü mimarın hayatını ve LC Collection’ ın yaratılmasını sağlayan buluşmaları anlatan büyüleyici bir hikaye. İtalyan tarzının nasıl dünya çapında yayıldığını, üretimin gerçek değerini ve modern ikonlarının uluslararası dağılımını etkileyici bir şekilde anlatıyor. 52 dakikalık belgesel, Richard Meier, Philippe Starck, Karl Lagerfeld ve Jean-Louis Cohen kadar önemli mimarlar, tasarımcılar, tarihçiler ve uzmanlar ile yapılan bir dizi röportajla İtalyan Endüstri ve inovasyonun önemini vurgularken Le Corbusier Vakfı ve ortak yazarların mirasçıları tarafından sağlanan tarihi ikonografik videolar ile zengin bir kaynak olma özelliğini taşıyor.

 

Gelişen Bir Koleksiyon

LC Collection zaman içinde kaybolmamış; Le Corbusier Vakfı ve ortak yazarların mirasçıları ile yakın ve sürekli işbirliğiyle koleksiyon, günümüzün gereksinimlerine yanıt verirken, modernliği temsil eden eksiksiz bir mobilya koleksiyonu sunarak genişlemeye devam etmiştir. Tasarımlar, bugün hepimizin bu ikonlarla ilişkilendirdiği standart siyah deri ve krom versiyonları ve bazen de farklı renk kullanımları ile kişiselleşmiştir.
Le Corbusier’ in Villa Church gibi bazı özel projelerinin iç mekânları, çeşitli mobilyaların ayrıntılarını ve özelliklerini, alanın bağlamına uyacak şekilde yorumlayan Pierre Jeanneret ve Charlotte Perriand ile tasarlandı. Mimari, iç mekânlar ve mobilya arasındaki bu önemli ilişki – bugün de Cassina için temel bir faktör olan, renk ve yapıcı detayların standart dışı kullanımı ile de tanınabilir.

https://www.cassina.com/en