Profesyonel, proje odaklı ve ürün sertifikalı Cassina Pro,  Jeffrey Bernett, Le Corbusier, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand, Ronan & Erwan Bouroullec ve Philippe Starck tarafından tasarlanan beş yenilikle birlikte çok çeşitli çağdaş ürünleri ve tasarım ikonlarından bir seçkiyi konaklama sektörü ve ofis projelerine hizmet etmek üzere bir araya getiriyor.

Cassina Pro Koleksiyonu için özel olarak geliştirilen malzemelere ve kaplamalara büyük özen gösterildi. Yoğun kullanıma uygun ve yangına dayanıklılık sertifikasına sahip yüksek dirençli deriler tanıtıldı ve en önemli yanmazlık testleriyle sertifikalandırılmış en çok satan dört kumaş için Kvadrat ile özel bir işbirliği geliştirildi. Proje sektörü için gerekli tüm teknik özelliklere sahip koleksiyon, ek olarak Graded-in kumaş seçenekleriyle de sürekli güncellenecektir.
Güvenlik, kalite, dayanıklılık ve performansın temel parametrelerine odaklanan, tüm Cassina Pro ürünleri, sözleşmeli kullanımda sertifika almak için bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen sıkı testlerden geçmiştir. Bunlar arasında İngiliz Standardı ve California yangına dayanıklılık sertifikaları, direnç ve stabilite standartları için BIFMA sertifikası ve ilk model seçimi için ürünlerin, alanların hava kalitesini tehlikeye atabilecek zararlı maddeler içermediğini garanti eden Greenguard sertifikası bulunmaktadır.

Koleksiyonun bazı ürünleri profesyonel kullanım için daha fazla modifiye edilmiş ve isteğe bağlı güç kaynakları ile donatılmıştır.

Pro Tools

Cassina, yeni web sitesinde, proje seçimlerinde profesyonellere rehberlik etmek için bir dizi dijital araç sunuyor: Cassina Pro görünüm kitabı; bir pCon yapılandırıcı; teknik 2D ve 3D çizimler; teknik ürün sayfaları; ürün sertifikaları; foto-gerçekçi bir ürün konfigüratörü.