Woven Cosmos sergisi, sanatçı ve endüstriyel tasarımcı Hella Jongerius’un, gösteri boyunca geliştirilecek kullanıcı tarafından etkinleştirilen bir enstalasyon da dahil olmak üzere yeni çalışmalarını sunuyor.

Gropius Bau sergi salonunda yer alan sergi, Jongerius’un tasarım, sürdürülebilirlik ve maneviyatı kapsayan felsefesine dayanıyor.

Bir zamanlar bir dekoratif sanatlar müzesi ve okulu olan Gropius Bau’nun tarihinden ipuçları alan Jongerius, sergiye giden aylarda yerinde çalışmalar üretmek için Jongeriuslab tasarım stüdyosuyla birlikte çalıştı.

Sergide, tasarımcı ve ekibi Jongeriuslab tarafından gerçekleştirilen ve halkın katılmaya davet edildiği üç canlı öğeye sahip. Cosmic Loom kurulumu, ekibin ve ziyaretçilerin eklemek için  için kullanabileceği geri dönüştürülmüş tekstil atığı paketlerini içeriyor. Bükme ve bükme dansçıları, iki halat oluşturmak için hareketlerini taklit ederek bir makinenin yanında performans sergilediği “ Dancing a Yarn” başlıklı başka bir proje için halkı koreografili bir iş akışının parçası olmaya davet ediyor.

Hella Jongerius: Gropius Bau’daki Woven Cosmos, 29 Nisan – 5 Eylül 2021 tarihleri arasında Martin-Gropius-Bau, Niederkirchnerstraße 7, 10963 Berlin, Almanya’da gerçekleştirilecek.