1969’da Gaetano Pesce tarafından tasarlanan SERIE UP, XXVII Compasso d’Oro ADI – Ürün Kariyer Ödülü 2022’yi kazandı.

Uluslararası çağdaş tasarımın ünlü bir ikonu olan SERIE UP, İtalyan endüstriyel tasarımı alanında en önemli ödüle layık görüldü ve uluslararası jüri tarafından şu övgüye layık görüldü: “Teknolojik deney ve resmi araştırmanın mükemmel sentezi, UP Gaetano Pesce tarafından tasarlanan koltuk, kadın figürü ile farklı sosyo-kültürel bağlamlar arasındaki karmaşık ilişkinin şiirsel bir tanığı ve aynı zamanda her zaman tasarıma sivil bağlılık vizyonunu temsil eden bir ürün”.

Orijinal antropomorfik şekillere sahip koltuk koleksiyonu, o zamanlar yenilikçi ve devrimci olduğunu kanıtladı ve bugün hala son derece güncel ve aranıyor. 50. yıl dönümü olan 2019’da UP5_6, daha da fazla arzu nesnesi haline geldi ve B&B Italia’nın teknolojiye önemli yatırımlar yapmasına ve üretim kapasitesini artırmasına yol açtı. Bu güne kadar markanın en çok satan koltuğudur.

B&B Italia, Milano’daki B&B Italia Design Studio’nun maksi pencerelerinin Devralması ile bu prestijli tanınmayı kutluyor. Ünlü UP5_6 ve Serinin tüm modelleri, 20 Haziran – 11 Temmuz tarihleri ​​arasında via Durini 14’te mekanı canlandıracak.