Wallpaper Magazine, 2022 Wallpaper* tasarım ödülleri kazananlarını seçti: Monica Armani tasarımlı, çağdaş ve ayırt edici Allure O’  Table en iyi yemek deneyimi ile ödül almaya hak kazandı.

Evler tarzımızın yansıması haline geldi. Monica Armani’nin Allure O’ tasarımı 2022 Wallpaper Tasarımlarında ”en iyi yemek deneyimi” ödülünü kazandı. Allure O’ masası, çağdaş tarzda yorumlanan cazibeli bir tasarım olarak sunuluyor. Tasarımının zarif gücü, güçlü formu ve düz çizgilerin kontrolü ile eğrilerin kıvrımlılığı arasındaki dengede açıkça görülmektedir. 2017 yılında Monica Armani tarafından tasarlanan Madison aynasını hatırlatan eliptik geometrik şekillerin etkileşimiyle bu parça, Jackie O’nun ikonik gözlüklerinin şeklinin referansını yeniliyor. Allure O’, her ikisi de eğimli kenarlara sahip kare veya dikdörtgen bir üst kısım ile mevcuttur ve her biri dört, altı ve hatta sekiz kişinin oturması için iki boyutta gelir. Kesik piramit tabanının bölümü, yapısal ve görsel stabiliteyi garanti edebilecek bir uyum seviyesi yaratmak için üst kısmın titiz dengesini hassas orantılarla tekrarlar. Kaplamalar, arkasındaki ilham verici konseptin sofistike zarafetinin altını çiziyor. Bu parçalar, birçok renkte parlak ve mat boyalı yüzeylerde ve ayrıca açık ve siyah meşe ağacında mevcuttur. Üst ve taban, farklı renk kombinasyonlarında da tamamlanabilir. Ayrıca masa, bir üst mermer tabla veya sofistike parlak siyah cam ile geliştirilebilir. 60’ların tarzının, süssüz heykellerin ve fonksiyonel tasarımın çağdaş bir kutlamasıdır. Güçlü ve sakin Allure O’, mükemmel orantılı konik taban üzerinde zarif bir şekilde duruş sunar.

Monica Armani, İtalya Trento’da bir mimarın kızı olarak dünyaya geldi. Mimarlık eğitimi, tasarım süreci belirgin bir şekilde disiplinli bir yaklaşıma dönüştü: Moleküllerde Tasarım.

Yılların uluslararası deneyimi bu molekülleri sistematik olarak tanımlamıştır ve her projenin başarısı disiplinli uygulamalarında yatmaktadır. Monica Armani, İtalyan ve uluslararası şirketler için nesne ve aksesuar koleksiyonları tasarlar.

Koleksiyonları sektörde en çok satanlar ve referanslar haline geldi.