B&B; Italia, Flos, Louis Poulsen, Arclinea ve Maxalto gibi önemli Avrupa markalarından oluşan bir kadroya sahip küresel üst düzey tasarım grubu Design Holding, Kopenhag’da D Studio adlı ilk perakende satış yerini açtı. Design Holding, markalarının tek çatı altında yaşayacağı, çok markalı bir deneyim sunan benzersiz bir tasarım destinasyonu öngörüyor.

D Studio, ziyaretçilerin çeşitli iç mekan projelerinde buluşup bağlantı kurabilecekleri ve koleksiyonları bizzat deneyimleyebilecekleri modern mobilya ve aydınlatma için bir merkez olarak tasarlandı. Design Holding, yeni tasarım hedefine ulaşmak için strateji ve kimlikten her markanın alanına kadar vizyonlarını hayata geçirmesi için Milano merkezli Studio Design Group Italia’yı görevlendirdi.

Kopenhag, Holmen’de çalışmak için 1760 metrekarelik güzel bir tarihi binayı devralan, tasarım kökleri ile bariz bir seçim olan, D Studio’nun ilk lokasyonu. İtalyan markaları – B&B; Italia, Maxalto ve Arclinea – en ikonik parçalarının bir dilim zamansız İtalyan tasarımı sergilediği İskandinavya’ya farklı bir bakış açısıyla gösteriliyor.

D- Studio bünyesindeki Louis Poulsen, tüm kataloğunu zarif bir şekilde sergileyen, formun her zaman işlevi takip ettiği Danimarka tasarımını mükemmel bir şekilde temsil eden yeni bir deneyimsel ve hibrit showroom yarattı. Uzmanların markanın tüm somunlarını ve cıvatalarını, iyi aydınlatmayı ve bir alanı nasıl değiştirebileceğini paylaştığı sürükleyici Işık Laboratuvarlarına ek olarak; tasarımcıların ve ziyaretçilerin buluşup ilham alacakları bir yer sağlayan resmi olmayan bir salon alanı da içeriyor.

İtalyan aydınlatma markası Flos, İskandinav genel merkezini yeni D Studio alanına ev sahipliği yapan Holmen’deki tasarım kompleksine taşıdı. İkinci katın tamamını kapsayan Flos, Dekoratif, Mimari ve Dış mekân aydınlatma koleksiyonlarının yanı sıra özelleştirmeler ve büyük ölçekli projeler için bir alan sergiliyor.

Kaynak: www.design-milk.com