Japon stüdyosu Nendo, katlanmış bir kağıt yaprağından ilham alarak, geri dönüştürülmüş ev plastiklerinden istiflenebilir sandalyeler koleksiyonu yarattı.

N02 geri dönüştürülebilir sandalye Fritz Hansen için tasarlanmıştır. Geri dönüşümlü plastikten elde edilen ve kullanım ömrü tükendiğinde tekrar dönüştürülebildiği için dairesel ekonomi için bir sandalye oluşturmanın ile hareketidir.

Avrupa’dan toplanan kullanılmış plastiklerden elde edilmiştir. Gıda ambalajları ve plastik şişeler gibi atılmış ürünlerden elde edildiği için, tekrar tekrar eritilerek aynı işlemin yapılabilmesini mümkün kılabiliyor.

Nendo’nun kurucusu Oki Sato ” malzemenin günlük geri dönüşüm plastikler’inden üretilmiş olması, kullanıcı ve sandalye arasında ekstra bir bağ kuruyor, günlük kullanım ve dönüştürülmüş ev plastikler’inden yapılmış olduğu içim erişilebilir bir tasarım” diye ekliyor.

Nendo’nun minimal tarzına uyan sandalyeler Sato’nun masasında bulunan ortadan ikiye katlanmış bir kağıttan almıştır.
Geri dönüşümlü malzemelerden, çok yönlü plastik bir sandalye yapmak istedik diyen Fritz Hansen’in tasarım başkanı Christian Andresen, ” Nendo ile işbirliği yapmak, İskandinav ve Japon estetiğinin sade ve zarif bir karışımı olacağı anlamına geliyordu” dedi.

https://www.dezeen.com/2019/10/04/nendo-fritz-hansen-n02-recycle-chair-plastic-waste/