Paola Lenti’ nin renk ve iplik kullanımı ile oluşturduğu imzası dinamik deneyler ile geliştirdiği üretim tekniklerinde gizli. Tasarımlarındaki işlev ve görünüm benzersizliği, üretim sürecindeki derin bir araştırmadan ve her koleksiyon için ayrı ayrı özenle planlanan kaliteli ipliklerden geliyor.

Yüksek teknoloji ip üretiminde deney ve araştırma kritik bir öneme sahip. Bu araştırmalar genellikle tasarım sektörü dışındaki alanlar için gerçekleştirilse de; renk söz konusu olduğunda Paola Lenti, marka için özel olarak geliştirilmiş renk kartelini kullanıyor. Üretim tekniklerinde özellikle her ürünün benzersiz bir estetiğe sahip olması için geleneksel yöntemler; dayanıklılık ve fonksiyonellik için ise yenilikçi teknolojik yöntemleri kullanılmakta.

Malzemelere ve şekillere tekil yaklaşım ve rengin orijinal yorumu, koleksiyonların benzersizliğine katkıda bulunurken; doğal ve suni elyaflar, İtalyan işçiliğinin eşsizliği ile bir arada bulunan modern teknolojik çözümler sayesinde özel, rafine ve dirençli; iplik ve kumaşlara dönüşüyor.  Böylece tekstil projeleri, iç ve dış mekânlar için benzersiz kilimler, oturma mobilyaları ile hareketli arka planlar haline geliyor.

Paola Lenti ürünlerindeki sadeliği, formları ve renkleri doğadan ilham alarak tasarlar. Hayvanlara ve doğaya zarar vermeyen materyal seçimi üretim sürecinin başlıca prensiplerindendir. Paola Lenti kaliteli ürünleri ve danışmanlık hizmeti verilen bayileri ile 60’dan fazla ülkede kendine özgün ürünleri ile yer almaktadır.