150 yıllık Alman mobilya devi Walter Knoll’ün koleksiyonunda ünlü tasarımcı, heykeltıraş ve ressam Sadi & Neptün Öziş’in tasarımlarını, Walter Knoll’un kolekisyonuna dahil etmesi ile Mozaik Ortaköy’de oğlu Neptün Öziş’inde katılımı ile bir davet gerçekleştirildi. 2012 yılında kaybettiğimiz ünlü tasarımcı Sadi & Neptün Öziş imzalı Fishnet, Burgaz ve Rumi koltuklar, tüm dünyada Walter Knoll markası ile satışa sunulmaya başlanacak.

İngiltere’den Norman Foster ve Pearson Lloyd, Avusturya’dan EOOS, Hollanda’dan Ben van Berkel, Japonya’dan Kengo Kumave, İtalya’dan Claudio Bellini gibi ünlü mimar ve tasarımcılarla birlikte çalışan Walter Knoll bu şekilde ilk kez bir Türk tasarımını koleksiyonuna dahil etmiş oldu. Walter Knoll ve Mozaik işbirliğinin başlangıcı ile birlikte bu özel tasarımlar, tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de Mozaik Ortaköy’de satışta olacak. Sadi Öziş’in (1923-2012) savaş sonrası Türkiyesi’nde yaşanan malzeme teminindeki zorluklar sebebiyle, inşaat demiri, balıkağı, suborusu, kümesteli, elektrik kablosu gibi malzemeler kullanarak eşsiz yaratıcılık örnekleri gösteren tasarımları arasında yer alan; Fishnet, Burgaz ve Rumi, Walter Knoll tarafından ilk defa tüm dünya ile birlikte Türkiye’de Mozaik Ortaköy Showroom’da satışa sunulacak.

Walter Knoll 150. yılında, Sadi & Neptün Öziş koleksiyonu ile Türkiye piyasasında… Uzman işçilik, en iyi malzemeler ve kalıcı bir estetik anlayışı ile yaşam alanları oluşturan, son 15 yılda 120 uluslararası tasarım ödülü alan Walter Knoll mobilyaları, dünyanın en prestijli markalarını Türk tüketicisi ile buluşturan Mozaik çatışı altında Türkiye’de satışa sunuluyor olacak. İşbirliğinin bir başlangıcı olarak da çok özel bir projeye imza atan Walter Knoll, ilk kez bir Türk tasarımcısının eserlerini koleksiyonuna dahil etmiş oldu. Mozaik ve Walter Knoll anlaşması ile dünya çapında kurumsal ofisler, sosyal ve kamusal yapılar ve genel merkezlerin iç mekanları için markanın ürettiği tüm mobilyalar, sadece Mozaik çatışı altında satışa sunuluyor olacak.